Ekspansja Felidae

Ekspansja Felidae to jeden z najbardziej wysuniętych zakątków galaktyki. Dla niektórych to wciąż dzika przestrzeń. Odkryta przez Helenę Felidae i nazwana na jej cześć. W latach po wojnie klonów ekspansja oficjalnie została zarejestrowana jako sektor Felidae. Mimo tego większość kosmicznych podróżników wciąż nazywa ten region “ekspansją”

Jest to praktyczny kraniec galaktyki za którym znajduje się jedynie dzika przestrzeń. Kolonie są mocno odizolowane choć śladowa obecność imperium jest zauważalna. Zwłaszcza w stolicy ekspansji, planecie Felin III.
Sektor Felidae zawiera w sobie systemy takie jak Felin, Lionus, Gar’lax, Fresia, Jagilar. I ponad 70 planet zdolnych do utrzymania życia choć większość z nich jest niezamieszkała a przeszło połowa zbadana jedynie pobieżnie.
Większość przestrzeni jest pełna kosmicznego pyłu a mgławica Lorahun skutecznie odcina ekspansje od innych sąsiadujących sektorów. Jedyna stabilna droga hiperprzestrzenna łącząca ekspansje z reszta galaktyki potrafi być zdradliwa i niebezpieczne. Jest ona również stricte kontrolowana przez siły imperium. Choć w praktyce ta kontrola jest mniejsza niż imperium by chciało. Ekspansja to raj dla piratów i szmuglerów którzy chcą się dorobić na skraju galaktyki.

Główne planety to:

Felin III – Stolica ekspansji, miasto silnie kontrolowane przez imperium ze względu na swoje surowce.

Felin I – Bezwartościowa skała, godna uwagi jedynie przez to że na jej orbicie znajdują się stocznie imperialne.

Lionus – Zdewastowana planeta. Na powierzchni znajduje się garnizon imperialny. Rządy na planecie w imieniu gubernatora sprawuje Baron Huckter.

Frostia – Lodowa planeta w systemie Fresia. Niezamieszkała jednak oznaczona jako czerwona strefa przez imperium (całkowity zakaz poruszania się cywilnych statków)

Qabraa – Górnicza planeta w systemie Gar’lax kontrolowana przez huttów.

Marianis – Wodna planeta w systemie Jagilar, z początku cel turystyki, obecnie świat agro-gospodarczy

Taronius – Industrialny świat w systemie Felin, silnie powiązany z imperium

Redoria – Świat o umiarkowanym klimacie. Najświeższa kolonia w ekspansji

Arbooine – Planeta w systemie Arboo, rdzenny świat Satharii

Ord Lacor – Najstarsza kolonia handlowa w sektorze.

Silvanus – Lesista planeta , główny eksporter drewna

Pole asteroidów Ingra – teren korporacji górniczej Rosh-Sager Group

Dastria – pustynny świat, stara kolonia górnicza

Ekspansja Felidae

Star Wars: EotE Felis